cms joomla jpanelModuł działający pod kontrolą skryptu CMS Joomla! przystosowany do publikowania na stronie dowolnych treści graficzno tekstowych, ale prezentowanych wewnątrz panelu wysuwanego na żądanie z wybranej krawędzi ekranu.

Jpanel daje administratorowi konfigurowalną paletę opcji, które pozwolą mu określić jakie treści chce w ten sposób publikować, na jakich podstronach i z której strony ekranu ma być wywoływany panel.

W takim panelu możemy zatem osadzić albo wybrany artykuł, albo wybrany moduł cokolwiek by on zawierał. Dalej w standardowy sposób przypisujemy widoczność panelu na wszystkich lub tylko na wybranych podstronach a na koniec konfigurujemy gdzie i w jakiej postaci przycisk do wysuwania/wsuwania panelu powinien być widoczny.

Mamy tu wiele wariantów ustawień. Góra, dół, prawy lub lewy bok ekranu. Dalej możemy ustawić w pikselach szerokość i wysokość wysuwanego bloku, procentowy odstęp przycisku od krawędzi, tekst na przycisku, kolor wypełnienia przycisku albo wariant załadowania z dysku jakiejś własnej grafiki, która ma pełnić rolę przycisku wysuwania/wsuwania panelu.

cms joomla jpanel