xmapOSmap (znany wcześniej jako Xmap) to popularny komponent przystosowany do automatycznego tworzenia tzw. mapy strony, czyli posortowanych hierarchicznie, zgodnie ze strukturą menu, wszystkich treści jakie mamy na stronie. Mapa wspomaga wyszukiwarki w indeksowaniu zawartości strony a użytkownikom ułatwia znalezienie poszukiwanych treści.

Xmap tworzy automatycznie mapę strony na podstawie struktury wskazanego menu - jednego lub kilku jednocześnie. Dzięki temu na jednej wybranej podstronie serwisu możemy mieć coś w rodzaju samo-aktualizującego się dużego menu, zawierającego odsyłacze do wszystkich zasobów witryny.

Wraz z komponentem doinstalowywanych jest kilka wtyczek integrujących Xmap z popularnymi rozszerzeniami CMS Joomla!. Duża popularność tego komponentu sprawia jednocześnie że autorzy innych rozszerzeń samodzielnie tworzą odpowiednie wtyczki integrujące ich produkty z Xmap. Dzięki temu przygotowana mapa strony może zawierać nie tylko odwołania do tekstowych treści ale i do wielu innych zasobów informacyjnych gromadzonych na stronie www za pośrednictwem odrębnych komponentów.


 Katalog rozszerzeń 
  Strona autora

Zobacz także:
Route 66
 Aimy Sitemap